Із значним подорожчанням послуг із теплопостачання в цьому опалювальному сезоні, в засобах масової інформації з’явилось багато повідомлень про нереально великі платіжки за тепло в оселях мешканців із побудинковими лічильниками тепла. Основною причиною називали встановлення на балконах та лоджіях опалювальних приладів. Досить цікавими є результати тепловізійного обстеження одного з будинків в м. Києві.

 

Саме цей пост у Facebook вивів наших фахівців в один останніх морозних вечорів лютого на вулиці Полтави, щоб впевнитися, чи в Полтаві є проблема із встановленням опалювальних приладів на балконах та лоджіях. Для тепловізійного обстеження обрали квартал в центральній частині міста.

 

 Чесно кажучи, ми вважали, що знайдемо хоча б одну квартиру в домі з опалювальним балконом, але в цьому кварталі таких ми не змогли виявити, хоча було відмічено декілька квартир де кімнати об’єднані з балконом. Нижче представимо, найтиповіші кадри зйомки.

IR001002Відкриті вікна в режимі “провітрювання”

IR001004

Більш теплі балконні огородження. Видно клаптикове утеплення. Не заважаючи, на порушення естетичності будівлі та на сумнівну економію при центральному теплопостачанні, видна відчутна різниця між температурою зовнішньої поверхні утепленої та неутепленої частини стіни.

IR001014

Клаптикове утеплення та ділянка шириною в метр, що залишена не утепленою!? Дивно, чи не так?

IR001009 IR001008

Ефект від клаптикового утеплення приватної будівлі. Звісно порівнювати важко, адже невідомо чи однакова температура в середині, а от на поверхні видно, що утеплена стіна має меншу температуру.

IR001016

Прибудова до багатоповерхової будівлі. Звертаємо увагу на прифундаменту зону прибудови.

 А далі було те, чого наші фахівці не планували побачити…

IR001018

Ззовні нещодавно відремонтована теплотраса. Температура на поверхні +1,3, на вулиці -13. Йдемо далі вздовж труб…

IR001019

Зовсім неізольовані крани. На вулиці -13!!! 

IR001020

Судячи з цих двох знімків температура подачі більша за+56, а зворотня труба має температуру трохи більшу за +40.

IR001024

Досить тепло і в допоміжній споруді на тепловій магістралі. 

IR001025

А це вже підземна магістраль між двома будинками. Знайти її можна і без тепловізора по відповідній зміні товщини снігового покриву. 

Замість висновків, думаю необхідно сказати одне: “Конроль та ще раз контроль”! Тільки контроль із боку теплопостачальних компаній за споживачами, та зворотній контроль – може призвести до позитивних результатів!!!

Ще про тепловізійну зйомку можна прочитати за посиланням.

Замовити тепловізійне обстження будівлі або задати питання можна на сторінці “Зв’язатися з нами”.